Mallorca
HISZPANIA,  MALLORCA

El Arenal : “Extasy and motion, that’s Mallorca…”

El Arenal

Marzy Wam się Majorka, ale nie w kameralnym wydaniu? Za dnia relaks nad wodą, a wieczory i noce przy gorących rytmach w klubie? El Arenal będzie dobrym wyborem!


Życie nocne na wyspie

Życie nocne to jeden z nieodłącznych elementów wakacji na wyspie. Zapewnia je sama stolica, ale spragnionych imprezy turystów ciągnie też do miejscowości Magaluf oraz El Arenal. Obie leżą nad Bahía de Palma – piękną zatoką Morza Śródziemnego na południe od stolicy. Magaluf po jej lewej, a El Arenal po prawej stronie. Pierwsza pełna imprezowych Brytyjczyków, druga młodocianych Niemców.

Wakacje w El Arenal

El Arenal to specyficzny kurort, w którym trzeba przyzwyczaić się do tłoku na plaży za dnia i tłumów w barach po zmroku. To miejsce zdominowane przez młodych turystów korzystających na maksa z wakacji. Ale to wcale nie oznacza, że brakuje w nim rodzin z dziećmi czy nawet emerytów. Bo El Arenal pełen jest turystów w każdym wieku, choć Majorka ma też dużo pięknych i kameralnych miejscowości.

El Arenal

El Arenal

W El Arenal swój początek ma Playa de Plama – około 5-metrowa, jasna, piaszczysta plaża kończąca się w miejscowości Can Pastilla. Plusem jest łagodne zejście do morza i przede wszystkim spokojna i ciepła woda. Wzdłuż plaży ciągnie się długa i szeroka promenada, tętniąca życiem po zmroku. Muzyka, występy artystów i śmiech ludzi cieszących się wakacjami. Na ciemnej plaży grupki turystów pijących sangríę z wielkiego dzbana. To także rzesze pijanych, często młodych turystów, nie znających słowa umiar. Po drugiej stronie ulicy ciągnie się niekończący rząd hoteli, sklepów, knajpek, barów i przede wszystkim lokali nocnych, w których króluje dzika zabawa do rana. Nie posiadająca hamulców młodzież bawi się m.in w “Club NL Mallorca” czy “Shooters”.

El Arenal
Zachód słońca nad portem. Po zmroku El Arenal zamienia się w prawdziwą imprezownię
Oprócz imprezowania…

Co robić w samym El Arenal z wyjątkiem imprezowania, plażowania i korzystania z atrakcji hoteli? Choć nie ma tego wiele, to amatorzy sportów wodnych i aktywnego spędzania czasu na pewno znajdą coś dla siebie.


Chyba nigdzie parki wodne nie mogą narzekać na brak klientów. Także ten położony poza centrum El Arenal przyciąga w sezonie tysiące turystów spragnionych zabawy na kilkunastu wodnych atrakcjach.


Kurort posiada własną przystań, w której cumują setki jachtów i łódek. W Club Nàutic S’Arenal mieści się m.in. szkoła żeglarstwa, oferująca także naukę kite i windsurfingu oraz klub wędkarski. Uczyć mogą się zarówno dorośli jak i najmłodsi fani sportów. Przez cały rok odbywa się wiele zawodów i imprez związanych z poszczególnymi dyscyplinami. Miłośnicy przebywania na wodzie z pewnością znajdą tam coś dla siebie.

El Arenal
fragment portu w miejscowości El Arenal
El Arenal
nauka sportów wodnych

Ale nie tylko sporty wodne cieszą się tutaj powodzeniem. Popularny jest również jogging oraz wycieczki rowerowe wzdłuż wybrzeża. W zdrowym stylu można zobaczyć całą Playa de Palma, a nawet dotrzeć do stolicy. To przecież tylko kilkunastokilometrowy dystans.


Bezpośredni dojazd do stolicy (i nie tylko) zapewnia transport publiczny. Z El Arenal kursuje autobus do centrum Palmy (linia 23), na samo lotnisko (linia 21) oraz do innych miejsc na wyspie. To chyba najlepszy sposób na kursowanie pomiędzy kurortem a stolicą bez wydawania majątku na taksówki. A grzechem byłoby nie zwiedzić największego miasta Majorki i całych Balearów.

Zobacz → “Kierunek – Palma de Mallorca”

Mallorca
Słoneczna Palma de Mallorca to stolica wyspy i jej największe miasto. Moje pierwsze „wow” było już na lotnisku, następne podczas podróży ulicami miasta. I chociaż turyści…czytaj dalej

El Arenal najlepiej traktować jako bazę wypadową do zobaczenia całej wyspy. Tydzień zwiedzania samochodem, a drugi imprezowania i plażowania w El Arenal? Czemu nie!!!

Czas » lipiec 2010

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.