Kilka słów o mnie

Cześć! Mam na imię Iza i mieszkam w Polsce. Moim marzeniem jest jednak przeprowadzka do słonecznego kraju na południu Europy (zgadnijcie którego?) 🙂

Co jeszcze chcielibyście o mnie wiedzieć? 

Jestem osobą ciekawą świata i nie lubię siedzieć w miejscu. Lubię zmiany, nowe doświadczenia, nie boję się wyzwań i spontanicznych decyzji.

Nie wyjeżdżam po to, żeby leżeć godzinami na plaży i od rana do wieczora pić drinka z palemką, ale by jak najlepiej poznać kraj, w którym jestem – ludzi, kulturę, historię, kuchnię i niezwykłe miejsca. Kilka fajnych wyjazdów mam już za sobą, ale wciąż jest mi mało, dlatego marzę o kolejnych. Na początku interesowały mnie wyłącznie ciepłe kraje, ale z czasem przyszła też fascynacja zimniejszymi klimatami.

Obecnie marzy mi się spontaniczna podróż z plecakiem i spacer po dżungli lub pustyni. Do tej pory udało mi się zobaczyć większą część Europy oraz kilka krajów spoza niej. Jakich? Zobaczcie sami! Najdalej dotarłam na Kubę, po której przemierzyłam ok. 2000 km, według swojego planu. Ale mam nadzieję, że “podróż życia” jest dopiero przede mną.

Pandemia sprawiła, że w ostatnim czasie musiałam ograniczyć swoje plany, ale jak wiecie – “Co się odwlecze…”.

Zazwyczaj samodzielnie organizuję kolejne wyjazdy, a wybór miejsca i planowanie podróży krok po kroku to dla mnie sama przyjemność.

Wiem, że podróżowanie w dzisiejszych czasach nie jest rzeczą niezwykłą, ale tym bardziej jest mi miło, że dzielę swoją pasję z wieloma ciekawymi ludźmi.

Obywatele świata to dla mnie osoby, które – mniej lub bardziej – czują się dobrze w każdym miejscu na Ziemi. Ich Ojczyzną jest cały świat i marzą o tym, żeby zobaczyć go na własne oczy. Tak jak ja.

Wszystkie wpisy to fragmenty moich wspomnień, napisane nie tylko po to, byście mogli dowiedzieć się czegoś o mnie, ale również po to, żeby nigdy nie uciekły z mojej pamięci. Może pomogą komuś w planowaniu wyjazdu, wywołają własne wspomnienia albo dyskusję, a może będą tylko przyjemną lekturą.

Zapraszam do moich relacji z podróży ↓

o mnie