Hiszpania
HISZPANIA,  REGION WALENCJI

Terra Natura i inne, czyli aktywny dzień w Benidormie

Kiedy drapacze chmur, imprezy i zakupy w Benidormie już nie wystarczają, a znudzone plażowaniem dzieci potrzebują nowych wrażeń, warto odwiedzić jeden z ogrodów zoologicznych, wesołe miasteczko lub park wodny.


Moje propozycje aktywnego spędzenia dnia w Benidormie

ZOO to popularny pomysł podczas wakacji z najmłodszymi. Dlatego ok. 7 km od centrum Benidormu powstała Terra Natura. Ogród zoologiczny zamieszkuje ponad 1500 zwierząt z 200 różnych gatunków.

Po wejściu do środka rozpoczyna się podróż po kontynentach, w czasie której poznaje się faunę (a przy okazji florę) Ameryki, Azji i Europy, a także Pangei, czyli superkontynentu.

Terra Natura

To możliwość obserwacji niespotykanych na co dzień zwierząt podczas naturalnych czynności, jak karmienie czy sen. O wyznaczonych godzinach odbywają się pokazy zwierząt – fok i lwów morskich.

Jest tam kilka punktów gastronomicznych, sklepik z pamiątkami i miejsce na odpoczynek po zwiedzaniu. Nas zachwyciła także przepiękna panorama na Benidorm.

Na prawo od ZOO znajduje się wejście to Aqua Natura miejsca pełnego wodnych atrakcji. Za wstęp trzeba zapłacić osobno, dlatego ekonomiczniej będzie kupić bilet łączony.


W niedalekim sąsiedztwie ZOO leży Terra Mítica. To park tematyczny, przenoszący w czasie do starożytnych cywilizacji. Wokół symbolicznego Morza Śródziemnego znajdują się obszary przedstawiające m.in. kulturę rzymską, grecką i egipską. Mają tu miejsce rekonstrukcje wydarzeń historycznych, walki gladiatorów czy pokazy magików. Terra Mítica to także park pełen rollercoasterów, ogromnych karuzeli i wodnych zjeżdżalni charakterystycznych dla wesołego miasteczka.


Po wschodniej stronie miasta furorę robi Aqualandia. Dużych rozmiarów park wodny reklamuje się posiadaniem najwyższej zjeżdżalni w Europie.Aqualandia

Szukający adrenaliny nie powinni być zawiedzeni, ale nawet najmłodsi znajdą dla siebie bezpieczne atrakcje. Bo Aqualandia to park wodny dla całej rodziny!!! W dodatku położony w pobliżu parku naturalnego Sierra Helada.


Także na skraju Sierra Helada leży Mundomar – egzotyczny ogród zoologiczny. Na niezwykły świat zwierząt składają się różne gatunki ssaków, płazów czy ptaków. Mundomar proponuje pokazy zwierząt, umożliwia pływanie z lwami morskimi i delfinami, a także zrobienie egzotycznych zdjęć.

dolphins

dolphins

My przyjechaliśmy tam właśnie dla delfinów – bohaterów starannie przygotowanego show z niezwykłą oprawą muzyczną. Największe wrażenie robiły oczywiście skoki w górę. Przed lub po przedstawieniu można zrobić zdjęcie z jednym z delfinów. Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności dotykania miękkiej skóry delfina i było to bardzo miłe. Fotki ogląda się przed wyjściem z Mundomaru i decyduje, czy chce się je zakupić.


Wstęp dla całej rodziny do wymienionych parków i ogrodów do najtańszych nie należy, ale warto wybrać choć jeden i spędzić dzień w otoczeniu przyrody.  Bo każde z tych miejsc to świeże powietrze plus dobra zabawa.

Czas » wrzesień 2016

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.